بلوک سبک گازدار AAC

جالب است بدانید که در قرن اخیر تکنولوژی بالا ترین سرعت ممکن را در رشد و تغییرات طی کرده است.حال آنکه این تغییرات تمامی مشاغل را در بر می گیرد.در این بخش قصد داریم کالایی بسیار مدرن و مقرون به صرفه را به شما مهندسان کاردان معرفی کنیم.

در بازار امروزی کالای منحصر به فردی وارد بازار مصالح ساختمانی شده است که با عنوان بلوک سبک گازدار AAC که مخفف عبارت ” Autoclaved Aerated Concrete” به معنای بتن های هوادهی شده اتوکلاو شده است؛شناخته می شود. بلوک های AAC، اغلب با عنوان های تجاری از قبیل هبلکس و سیپورکس شناخته شده اند.بلوک هبلکس یا همان بلوک سبک گازدار از جمله مصالح ساختمانی بتنی می باشد که از ترکیباتی چون سیمان،سیلیس و پودر آلومینیوم ساخته می شود.

 

بلوک هبلکس ورامین

 

 

چرا بلوک هبلکس را انتخاب می کنیم؟

یکی از دلایل ارجحیت بلوک های هبلکس بر دیگر انواع بلوک ها،وزن پایین و صرفه جویی در استفاده از مصالح دیگر ساختمانی می باشد که باعث گسترده شدن دامنه ی کاربرد این نوع بلوک های سبک گازدار شده است.بلوک های هبلکس اغلب برای نمای بیرونی و داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند.هم چنین می توانید بلوک های سیپورکس را تا ابعاد های متفاوت مانند طول ۶۰۰،ارتفاع ۲۵۰ و ضخامت های مختلف تا ۵۰۰ میلی متر در ایران،تهیه و خریداری کنید.

مشخصه های منحصر به فردی که بلوک هبلکس دارد باعث متمایز شدن آن از دیگر مصالح می شود؛از دیگر دلایل انتخاب بلوک هبلکس، می توان به مقاومت آن در برابر فشارهای ناشی از حوادثی چون زلزله  اشاره کرد.

هم چنین وزن پایین بلوک سیپورکس،موجب بالارفتن سرعت انجام کار شده و در نتیجه شما می توانید با سرعت بیشتر و راحت تر،دیوار چینی خود را پیش ببرید.(راحت تر می توان بلوک هار را روی محل مورد نظر قرار داد).

پس به جرات می توان گفت،که کاهش چشم گیرهزینه کارگرهای ساختمانی،از دیگر مزیت های انتخاب بلوک هبلکس می باشد.

بلوک هبلکس از نظر اقتصادی

یکی از مهم ترین مزیت های بلوک سبک گازدار هبلکس،برتری اقتصادی و خصوصیات کاربردی آن نسبت به دیگر بلوک ها و مصالح ساختمانی می باشد.

لازم به ذکر است که حمل کردن بلوک هبلکس به راحتی انجام شده و استفاده از آن موجب افزایش سرعت کار می شود.هم چنین بلوک سبک گازدار یا همان بلوک هبلکس،علاوه بر اینکه نقش نوعی از مصالح ساختمانی را پیاده میکند؛عایق مناسبی در برابر رطوبت و حرارت می باشد و مزیت دیگر ،این است که عایق صدای مناسبی هم می باشد که در دنیای پر سرو صدای امروزی،قابل ملاحظه است و از خریداری دیگر مصالح عایق صدا هم جلوگیری می کند.

 

راحتی کار با بلوک های هبلکس

کار با بلوک های هبلکس، به قدری راحت می باشد که با دیگر مصالح ساختمانی قابل مقایسه نیست. به راحتی می توان بلوک هبلکس را به وسیله اره برش زد و علاوه بر این،میخ و پیچ هم به راحتی داخل بلوک هبلکس فرو می رود و کار سختی نیست. جالب این است که حتی افراد کم تجربه هم می توانند به راحتی با بلوک های هبلکس کار کنند،تنها با رعایت چند نکته و تعداد افراد کمی به عنوان مثال سه نفر،می توان بلوک ها را در کنار یکدیگر نصب کرد .

و اما چه نوع  بلوک هبلکسی را خریداری کنیم؟

 ابتدا باید بدانید که بلوک های هبلکس،برای دیوارهای داخلی با ضخامت ۱۰ و برای دیوارهای اطراف با ضخامت ۱۵ سانتی متر،در نظر گرفته می شود.در بازار هبلکس،دو نوع بلوک هبلکس اتوکلاوشده وغیراتوکلاوشده؛در دسترس می باشد که لازم است در جریان این موضوع باشید که هبلکس های اتوکلاو نشده ارازان تر هستند و این دلیل بر کیفیت پایین آن ها دارد. نکته دیگر این که ،در هنگام خرید هبلکس ؛به ابعاد سفارشی آن توجه کنید و لبه های آن را حتما چک کنید؛ چرا که باید ضلع های آن صاف و گوشه های بلوک هبلکس شما به شکل قائم باشد؛ بنابراین درانتخاب بلوک های هبلکس دقت نمایید.

 

 

توسط | ۱۴۰۱-۱-۲۴ ۱۰:۱۱:۵۰ +۰۰:۰۰ ۱۸ام اسفند, ۱۴۰۰|بلوک هبکلس|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/blockheb/public_html/wp-includes/functions.php on line 3778

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/blockheb/public_html/wp-includes/functions.php on line 3778