مقاله ای در مورد بلوک سبک هبلکس (AAC)

بلوک های سبک هبلکس (AAC)

 

AAC مخفف عبارت Autoclaved Aerated Concrete می باشد که به معنی بتن های سبک اتوکلاوشده می باشد .

بلوک سبک هبلکس (بتن های سبک گازدار) ، در سال ۱۹۲۴ میلادی توسط یک معمار سوئدی کشف و ساخته شد که در حال حاضر در اروپا ، بلوک سبک هبلکس؛ با نام هایی هم چون Ytong یا Hebelex عرضه می شود که نام دیگر آن در کشور ما ، بلوک سبک سیپورکس یا بلوک اتوکلاوشده AAC  می باشد و به این نام ها هم معروف است که اغلب با عنوان بلوک سبک هبلکس ، در مورد آن صحبت می شود .

مراحل ساخت بلوک سبک هبلکس ؛ حاصل پخت مواد اولیه ای از قبیل : پودرآلومینیوم ، سیمان ،سیلیس ،آهک و آب می باشد . وزن مختص بلوک هبلکس ، برای هر متر مکعب تقریبا ۶۰۰ کیلوگرم در نظر گرفته می شود که مقاومت فشاری آن هم حدود ۳۰ تا ۳۵ کیلوگرم بر سانتی متر مربع می باشد . ( امکان افزایش مقاومت هم طبق نیاز مصرف کننده ، وجود دارد) .

 

 

 

 محبوبیت بلوک هبلکس(AAC) در بازار مصالح ساختمانی

 

یکی از دلایل محبوبیت بلوک هبلکس در بازار مصالح ساختمانی ، مزیت های قابل توجه آن نسبت به دیگر بتن های ساختمانی است . وزن بسیار سبک بلوک هبلکس ، راحتی کار با آن را تا چند برابر ، افزایش می دهد و سرعت اجرای کار هم بیشتر و بیشتر می شود . بنابراین نیروی کار شما به راحتی می تواند با بلوک هبلکس (AAC) ، کار کند و نیاز به تخصص زیادی ندارد ؛ تنها با رعایت چند نکته می تواند دیوارچینی را با بلوک هبلکس ، پیش ببرد.بلوک هبلکس،محدودیتی برای برش خوردن با اره ندارد؛به راحتی می توان کانالی برای عبور سیم برق،پریز  و یا لوله آب در آن ایجاد کرد . سرعت اجرای دیوار چینی با بلوک هبلکس به دلیل ابعاد بلوک هبلکس و راحتی کار با آن ، نسبت به دیوارچینی با آجر سه برابر افزایش می یابد .

 

بلوک سبک هبلکس(AAC) گزینه ای مناسب برای ایمنی ساختمان در برابر زلزله

 

طبق محاسبات ثبت شده راجع به ایمنی ساختمان ها در برابر زلزله ، استفاده از مصالح سبکی هم چون بلوک سبک هبلکس ، به صرفه ترین و کاربردی ترین راهکار برای ایمن کردن ساختمان ها در برابر زلزله ؛ می باشد . کافیست تا وزن بلوک هبلکس را با وزن آجر مقایسه کنیم تا به این موضوع برسیم . وزن هر یک متر مکعب بلوک سبک هبلکس برابر با ۶۰۰ کیلوگرم می باشد که این وزن معادل با تعداد ۸۶۶ آجر که وزنی حدود ۱۷۵۰ کیلوگرم دارد؛می باشد .

 

 بلوک هبلکس مناسب ترین بتن سبک برای ساختمان سازی امروزی است.

 

 

بلوک سبک هبلکس(AAC) راهکاری اقتصادی برای مدیریت هزینه ها

 

پروژه های ساختمانی که از بلوک سبک هبلکس (AAC) استفاده می کنند ، کاهش چشم گیری در دستمزد های داده شده به کارگران خود خواهند داشت ؛ چرا ؟؟ به دلیل اینکه سرعت اجرا بالا می رود و در نتیجه نیروی کمتری را به خود اختصاص می دهد . ملات مصرفی  که برای بلوک هبلکس استفاده می شود بسیار کاهش می یابد و به همین خاطر بار وزنی داده شده  به ساختمان ؛ کمتر خواهد شد . زمانیکه  ملات کمتر و بار کمتری به ساختمان وارد شود ، ابعاد سازه نیز کاهش می یابد که این امر خود باعث کاهش بسیار چشمگیر هزینه مصالح ساختمانی شما خواهد شد . جالب است بدانید که حتی ضایعات بلوک سبک هبلکس هم قابل استفاده به عنوان پوکه می باشد ، در حالیکه ضایعات باقی مانده از آجر ، اغلب بدون استفاده خواهد ماند .

 

 

مزیت های قابل ملاحظه بلوک سبک هبلکس(AAC)

 

با وجود بلوک های سبک هبلکس ، دیگر نگران سر و صداهای بیرون از ساختمان نباشید .

 

بلوک سبک هبلکس عایق مناسبی در برابر صدا می باشد ؛ بنابراین دیگر نیازی به عایق کاری مجدد در ساختمان ندارید . که این به معنای صرفه جویی در هزینه های شما می باشد و هر خریداری به دنبال یک خرید مقرون به صرفه و اقتصادی است .

 

بلوک سبک هبلکس (AAC) ، به سبب مقاومت بسیار زیادی که در برابر حوادثی هم چون زلزله،آتش سوزی و … دارد ؛ به طور کلی از دیگر مصالح ساختمانی مانند آجر های معمولی و آجر های سفالی که جزو مصالح ساختمانی قدیمی هستند ؛ متمایز و مستثنی می باشد . پس می توان گفت که این نوع بلوک سبک هبلکس (AAC) ، عایق مناسبی در برابر حرارت ، خواهد بود .

 

بلوک سبک هبلکس (AAC) ، عایق در برابر رطوبت می باشد .

بلوک سبک هبلکس (AAC) ، عایق در برابر گرما و سرما می باشد .

بلوک سبک هبلکس (AAC) ، عایق در برابر حشرات موذی می باشد .

 

 

قابل ملاحظه است بدانید که ، ملات مصرفی برای دیوار چینی بااستفاده از بلوک سبک هبلکس ،۲۵ % ملات مصرفی برای همان دیوار چینی با آجر می باشد . از طرفی ، میزان سیمان کمتری را هم به خود اختصاص می دهد که این موضوع هم چنان اشاره به صرفه جویی شما در هزینه ملات خواهد داشت .

 

بلوک هبلکس ویژگی های کافی را به عنوان یک انتخاب  اقتصادی دارد .

 

طبق تمام آنچه که در مقاله راجع به آن صحبت شد ، دریافتیم که بلوک سبک هبلکس یا همان بلوک اتوکلاوشده (AAC) ؛محصولی نوین است که اخیرا وارد بازار مصالح ساختمانی شده است که توجه زیادی را به خودجلب کرده است ، به گونه ای که در سراسر جهان ؛ مهندسان ،خریداران و پیمانکاران در جست و جوی خرید بلوک هبلکس برای شروع پروژه ساختمانی خود هستند . که این موضوع نشان دهنده ی محبوبیت و مورد اعتماد بودن بلوک سبک هبلکس (AAC) ؛ در جهان امروزی می باشد .

 

نکته مهم در مورد خرید بلوک سبک هبلکس(AAC)

 

لازم است بدانید که در بازار مصالح ساختمانی ، دو نوع بلوک اتوکلاوشده AAC و بلوک غیراتوکلاوشده AAC ، به فروش می رسد .

نکته قابل توجه این است که بلوک های غیراتوکلاوشده ، قیمت ارزانی دارند اما کیفیت خوبی ندارند و نمی توان گفت که مقاومت بالایی در برابر فشار و ضربات دارند ؛ در واقع این نوع بلوک ها قابل اعتماد و مورد تایید سازمان های مربوطه نیستند .

پس در هنگام خرید بلوک سبک هبلکس (AAC) ، این را در نظر داشته باشید ، بلوک مناسبی که در نظر دارید و  تمامی خواسته های شما را در مورد مقاومت و کیفیت برآورده می کند ؛ همان بلوک سبک اتوکلاوشده AAC است که کیفیت آن مطابق با استاندارد های جهان ، مورد آزمایش قرار گرفته و از تمامی لحاظ تایید شده است .

 

 

جهت مشاوره و سفارش بلوک سبک هبلکس (AAC) ،می توانید با مشاوران و مهندسان مجرب در ارتباط باشید و قیمت بروز مصالح ساختمانی را دریافت کنید .

کافیست با شماره تماس های درج شده تماس بگیرید .

 

۰۹۱۲-۷۹۱۰۴۶۰  

مدیریت

 ۰۲۱-۳۶۲۹۶۵۵۳

۰۹۱۲۸۹۲۱۱۸۴

واحدفروش

 

 

 

 

 

 

 

توسط | ۱۴۰۱-۲-۲۸ ۱۵:۳۸:۴۳ +۰۰:۰۰ ۲۴ام اسفند, ۱۴۰۰|بلوک هبکلس|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید