تفاوت بلوک پایه سیمان و پایه آهک

در بخش های قبلی به بلوک سبک سیمانی اشاره کردیم ، اما صحبتی از بلوک های ساخته شده بر پایه آهک به میان نیاوردیم . بهتر است بدانید که تفاوت بسیار زیادی بین بلوک پایه سیمانی و بلوک پایه آهکی وجود دارد ؛ که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد . با ما در ادامه مطلب همراه باشید .

تفاوت قیمت در هبلکس پایه سیمان و آهک

هم چنین بخوانید .

قیمت این دو نوع بلوک بسیار بالا می باشد که این مورد دلیل بر تفاوت در قیمت های سیمان و آهک دارد . لازم است در جریان باشید که این تفاوت قیمت ، فقط در قیمت اولیه لحاظ می شود که بلوک پایه آهک ارزان قیمت تر از بلوک پایه سیمان است . جالب تر اینکه ، قیمت تمام شده ی بلوک پایه آهک بسیار بالا تر از بلوک پایه سیمان است که در ادامه به این موضوع می پردازیم .

معایب بلوک پایه آهک

بلوک ساخته شده بر پایه آهک ، به دلیل وجود آهک درون بلوک ها ؛ معایب بسیاری دارد که عبارتند از :

ترک گچ – نشست کردن دیوار – ترک خوردن دیوار – جدا شدن کاشی و سرامیک و معایب بسیار دیگری که برای حل کردن بعضی از این مشکلات ؛ باید هزینه بسیاری را صرف تعمیرات کنید ؛ بهتراست بدانید که باید دیوار مورد نظرتان را قبل از اجرای کاشی و سرامیک ، حتما سیمان بزنید و برای سفید کردن هم ؛ حتما باید از گچ و خاک استفاده شود ؛ که البته انجام موارد گفته شده در قسمت فوق ، فقط باعث می شود که مدت زمان ترک خوردن یا جداشدن کاشی و سرامیک از دیوار به تعویق بیفتد .

تشخیص پایه اهک یا سیمان بودن هبلکس

تشخیص چنین موضوعی بسیار سخت است ؛ چرا که هر دوی این بلوک ها پس از مرحله ی اتوکلاو ، به رنگ سفید تبدیل در آمده و ظاهر یکسانی دارند . تنها راه تشخیص پایه آهک یا سیمان بودن بلوک ، فقط از طریق آزمایش و انجام یکسری تست های فنی صورت می پذیرد که کارشناس های مجرب هبلکس باید این کار را انجام دهند . این روش تنها راهی است که وجود دارد که آن هم در ۵۰ درصد مواقع قابل تشخیص ، تیره تر بودن رنگ بلوک پایه سیمانی نسبت به پایه آهکی ، به کارشناس میتواند در مطمئن شدن، کمک می کند .

کدام بلوک مناسب است؟

شاید برای تان مهم باشد که قیمت اولیه هبلکس پایه آهک ، پایین تر از هبلکس پایه سیمان ، می باشد ؛ اما مشکلات بعدی که پس از دیوارچینی با بلوک پایه آهک به وجود خواهد آمد ، باعث صرف هزینه های بالا برای دیوار هبلکس ساختمان شما خواهد شد تا در نهایت بتوانید از این دیوار با خیال راحت استفاده کنید . نشست دیوار یا ترک در دیوار های یک ساختمان مسکونی ، منظره جالب و نا خوشایندی را به شما نشان می دهد که حتی احتمال به وجود آمدن هرگونه ، خطر های احتمالی در زمینه جانی یا مالی اتفاق خواهد افتاد .

یک خرید مطمئن

اگر به دنبال یک محصول با کیفیت و تضمین شده برای پیاده سازی پروژه ی ساختمان سازی خود هستید ، با کارشناس فروش مجموعه ی ما در ارتباط باشید و تمام آنچه که برای تان جای سوال دارد را از ما بپرسید . کارشناس فروش شرکت آسیا صنعت گنجینه ، ۲۴ ساعته آماده ی خدمت رسانی ، مشاوره و پاسخگویی به شما عزیزان خواهد بود .

کارشناس فروش : ۰۹۹۲۳۸۵۸۲۱۷

توسط | ۱۴۰۱-۲-۲۸ ۱۴:۲۱:۳۲ +۰۰:۰۰ ۳۱ام فروردین, ۱۴۰۱|بلوک هبکلس, تفاوت بلوک پایه سیمان و پایه آهک|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/blockheb/public_html/wp-includes/functions.php on line 3778

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/blockheb/public_html/wp-includes/functions.php on line 3778