بلوک AAC چیست

بلوک AAC چیست | AAC Block

 

 

بلوک AAC چیست | AAC Block

در لغات کلمه AAC مخفف کلمه Autoclaved Aerated Concrete میباشد اما این کلمه را به نوعی از بتن سبک گفته میشود که در زمان تولید در دستگاهی به نام اتوکلاو قرار میگیرد . این بلوک ها را با نام های همچون بلوک هبلکسبلوک اتوکلاو شده بلوک سبک که این اسامی نیز مرتبط با اتوکلاو شدن بلوک میباشد .

مزایایی اتوکلاو کردن بتن یا همان بلوک AAC

در بتن سبک پس از آن که درون اتوکلاو و زیر فشار بخار آب قرار میگرد چند حالت اتفاق میفتد

اولین مورد : بتن پس از قرار گرفتن در برابر فشار مقاومتی کسب میکند که پس از خروج از اتوکلاو و خشک شدن برابر است با ۳۵ کیلو در هر سانتی متر مربع

مورد دوم : پودرالومینیوم موجود در بتن با بخار آب ترکیب شده و پس از ایجاد فعل و انفعالات شیمیایی باعث تولید گاز های در داخل بتن میشود . این گاز باعث افزایش مزایای در بتن اتوکلاو شده میشود .

 

مزایای کلی بلوک اتوکلاو شده یا همان بلوک AAC

همانطور که گفته شد این بلوک ها مقاومت بسیار بالایی در برابر فشار دارند . اما این تمام مزایای این بلوک ها نیست این بلوک ها دارای عایق نیز میباشد . عایق های که این بلوک ها دارند عبارت است از : عایق صوت – حرارت – رطوبت – گرما و سرما و الکترسیته وبرای مزایای دیگر این بلوک ها میتوان به مقاومت در برابر زلزله به واسطه وزن سبک – عایق در برابر حرارت های بسیار بالا و ضد حشرات بودن اشاره کرد

 

ترکیبات بلوک اتوکلاو شده یا همان بلوک AAC

ترکیباتی که در این بلوک ها به کار رفته است عبارت است از : پودرالومینیوم سیلیسسیمان آهک و افزودنی های مجاز بتن

البته در فرمول های ساخت این بتن از افزودنی های دیگر نیز استفاده میشود اما فرمول کلی بتن سبک اتوکلاو شده یا همان بلوک AAC این فرمول میباشد .

بلوک AAC چیست
توسط | ۱۳۹۶-۸-۱۴ ۱۰:۱۰:۱۴ +۰۰:۰۰ ۸ام آبان, ۱۳۹۶|بلوک هبکلس|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید