بلوک سبکدانه | بلوک لیکا | بتن گازی | بلوک سبک | AAC

بلوک سبکدانه | بلوک لیکا | بتن گازی | بلوک سبک | AAC | بلوک هبلکس | هبلکس | AAC | فرمستون | سیپورکس | بلوک سبک – هبلکس ورامین

🌐بلوک های سبکدانه :

🟥 بلوک گازی
🟥 بلوک لیکا

🌐 بلوک سبکدانه :

بلوک های سبکدانه حاصل ترکیب سیمان همراه با پوکه های صنعتی و معدنی تولید می شوند و هرکدام بسته به نوع مواد اولیه مصرف شده در تولید آنها ، خصوصیات متفاوتی را دارند .

🌐 بلوک لیکا :

بلوک سبک لیکا یکی دیگر از انواع بلوک های سبکدانه ای است ، که در ترکیب آن از پوکه صنعتی لیکا استفاده شده است . دانه لیکا ، درواقع همان دانه رس سبک منبسط شده می باشد ؛ که عامل اصلی سبکی بلوک لیکا می باشد . می توان گفت که دانه لیکا در صنعت ساختمان ، طرح های عمرانی ، کشاورزی ، محیط زیست ،‌ راهسازی ؛ کاربرد داشته و قابل استفاده خواهد بود .

عرضه کننده بلوک سبک هبلکس در ابعاد مختلف

عرضه کننده بلوک سبک هبلکس در ابعاد مختلف

🌐 بلوک گازی :

بلوک های CLC , AAC و هم چنین بلوک هبلکس ، از دسته ی بتن گازی می باشند . دلیل سبکی این بلوک‌ها را می توان اینگونه توجیه کرد که در زمان تولید ، واکنش‌های شیمیایی در طی ساخت بلوک‌ گازی انجام می شود و منجر به تولید حباب های هوا شده ؛ که در پایان ، این حباب ها باعث سبکی این بلوک ها خواهند شد .

🌐 بلوک سیمانی نیمه سبک :

بلوک های نیمه سبک ، به بلوک هایی گفته می شود که چگالی آنها بین ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب می باشد . اما مواد تشکیل دهنده آنها با بلوک سیمانی سبک تفاوت چندانی ندارند .

🌐 بلوک های سیمانی سنگین :

بلوک های سنگین ، همان بلوک های قدیمی و بتنی هستند که وزن سنگین تری نسبت به بلوک های سبک دارند و با پر کننده های شن و ماسه اجرا می شوند ، بلوک های سنگین ترکیبی از مواد اولیه ای هم چون ماسه و سیمان هستند ؛ که به بلوک بتنی یا باغی یا همان بلوک سنگین شناخشناخته شده اند . بلوک های سنگین ابعاد بزرگتری نسبت به بلوک های سبک دارند و ضخامت آنها نیز بیشتر است . هم چنین از استقامت بالایی برخوردار هستند ؛ از کاربردهای بلوک های سنگین می توان به استفاده از آن ها جهت ساخت ساختمان ها ، دیوارها و یا تیغه های باربر ، دیوار پارکینگ ، زیر زمین ، جداره دیوارهای حیاط و قسمت هایی که بار مرده سازه تاثیری منفی روی مقاومت ساختمان ندارد ؛ اشاره کرد .

روند ساخت این نوع بلوک سیمانی ، به شکلی است که مقاومت فشاری بالاتری نسبت به دیگر بلوک های سبک دارد . با توجه به اینکه درصد زیادی از وزن ساختمان ها را دیوارها به خود اختصاص داده اند ، کارفرمایان در این زمینه ؛ جهت پایین آوردن وزن ساختمان ، در پی راهکارهای مناسبی جهت برطرف کردن این مشکل هستند .

بلوک سنگین ، حاصل ترکیب بتن و پرکننده های ماسه و شن می باشد . با توجه به اینکه مصالح مورد استفاده در این نوع بلوک موجب بالا رفتن وزن آن می شود ، تنها برای مواردی خاص می توان از آن استفاده نمود .

🌐 قیمت بلوک سبک سیمانی :

بلوک های سبک سیمانی ، در انواع مختلف و ابعاد متفاوت تولید می شوند . با توجه به نوع مواد اولیه به کار رفته در ساخت بلوک و ابعاد آن ؛ می ‌توان گفت که بلوک های سبک سیمانی با قیمت مختلفی همراه خواهند بود . ما در مجموعه آسیا صنعت گنجینه ، با بهره مندی از انواع بلوک های سیمانی سبک ، خدمات گسترده ای به شما ارائه می نمائیم . این بلوک ، با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب در اختیار شما قرار خواهد گرفت .

بلوک های بسیاری ، دارای گواهینامه فنی و استاندارد ملی در یک رنج قیمتی هستند . در بلوک لیپر ، از مواد اولیه گران و مرغوب هم چون پوکه صنعتی پرلیت (هشتمین ماده عایق دنیا) ، الیاف پلی پروپیلن(الیاف p.p) ، دو نوع از با کیفیت ترین پوکه های معدنی ( پوکه پومیس و اسکوریا) استفاده میشود ، هم چنین تولید با دستگاه تمام اتوماتیک و پرس چند ده تنی باعث افزایش تراکم و درنتیجه افزایش مصرف مواد اولیه در هر بلوک می شود ؛ علاوه بر موارد اشاره شده در فوق ، استفاده از کوره های بخار (کیورینگ) به منظور عمل آوری بلوک ها ، که باعث افزایش کیفیت و بهبود خواص فیزیکی بلوک های سبک لیپر می شود . بعلاوه ، تعمیر و نگهداری سیستم های اتوماتیک و دستگاه های خط تولید به منظور ، جهت داشتن دقت در تولید محصول باکیفیت ، باعث بالا رفتن هزینه های تولید و قیمت تمام شده ؛خواهد شد .

علاوه بر موارد گفته شده در قسمت بالا ، هزینه های دیگری جهت نظارت بر محصولات تولیدی به طور مستمر ، راه‌اندازی آزمایشگاه های کنترل کیفیت ، تست و کنترل دائمی محصولات خط تولید به منظور تولید محصول استاندارد و با کیفیت مطابق با الزامات گواهینامه فنی مرکز تحقیقات و استاندارد ملی ایران ؛ صرف خواهد گرفت .

توسط | ۱۴۰۱-۲-۲۸ ۱۱:۲۲:۰۶ +۰۰:۰۰ ۲۵ام اردیبهشت, ۱۴۰۱|بلوک سبک هبلکس, مقالات|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/blockheb/public_html/wp-includes/functions.php on line 3778

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/blockheb/public_html/wp-includes/functions.php on line 3778